Szpachlówka natryskowa

IMG 8651
Szpachla natryskowa jest wyrobem dwuskładnikowym koloru beżowego przeznaczonym do nanoszenia pistoletem lakierniczym wyposażonym w dyszę o średnicy 1,8-2,5 mm i ciśnieniu roboczym 1,2-2 atm.(0,12-0,2 MPa). Nie zaleca się stosowania pistoletów wysokociśnieniowych (3-4 atm.) ze względu na duże straty materiałowe dochodzące do 40% oraz z przyczyn ekologicznych. Należy używać jej w pomieszczeniach o dobrej wentylacji. Posiada dobrą tixotropię, dzięki czemu nie "spływa" i można ją nanosić we względnie grubych warstwach nawet na powierzchnie pionowe. Przy jednokrotnym natryskiwaniu uzyskuje się warstwę o grubości około 60-100 µm. Odznacza się dobrymi właściwościami wypełniającymi, krótkim czasem schnięcia i łatwością w obróbce. Po oszlifowaniu utwardzonej szpachli uzyskuje się gładką powierzchnię. Jest odporna na działanie większości farb i lakierów dostępnych na rynku. Nie "odcina" powierzchni szpachlowanej od starej powłoki lakieru przy malowaniu całego elementu nawet emaliami typu "Metalic".

Zastosowanie: Do wypełniania rys powstałych po obróbce wcześniej nałożonych mas szpachlowych na elementach metalowych, drewnianych i laminatach poliestrowych. Często jest używana zamiast szpachli wykończeniowej (FEIN). Zaleca się malowanie krzyżowe, kilka warstw "na mokro", w zależności od potrzeb. Charakteryzuje się dobrą przyczepnością do zagruntowanej i niezagruntowanej powierzchni.
Sposób użycia: Przed użyciem zawartość pudełka dokładnie wymieszać. Niezbędną ilość szpachli należy zmieszać z płynnym utwardzaczem w stosunku objętościowym 100:4. Czas przydatności do użycia po wymieszaniu z utwardzaczem wynosi 20-25 minut w temperaturze 20°C. Po upływie 3-4 godzin można przystąpić do szlifowania na sucho lub na mokro. Czas utwardzania może być skrócony w wyższej temperaturze, nie przekraczającej jednak 80°C.
Czas przechowywania: Około 12 miesięcy od daty produkcji w pomieszczeniach o temperaturze 5-18°C. Wyrób należy chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.
UWAGA: Szpachli natryskowej nie wolno rozcieńczać rozcieńczalnikiem NITRO. Zaleca się stosowanie rozcieńczalnika przeznaczonego do szpachli natryskowej.
Produktu wymieszanego z utwardzaczem nie wolno wlewać z powrotem do niewykorzystanej szpachlówki.