Szpachlówka z włóknem szklanym

IMG 8655

 

Dwuskładnikowa szpachla z koloru zielonego z dodatkiem specjalnego ciętego włókna szklanego, podwyższa wytrzymałość mechaniczną wyrobu. Zalecana do wypełniania ubytków i wzmacniania miejsc osłabionych korozją. Posiada bardzo dobre właściwości wypełniające oraz dobrą przyczepność do podłoża.

 

Zastosowanie: Zaleca się do szpachlowania miejsc osłabionych korozją lub wręcz przerdzewiałych, miejsc szczególnie narażonych na oddziaływania mechaniczne. Stanowi idealny podkład dla kolejnych warstw innej szpachli, która musi być zastosowana w celu uzyskania gładkiej powierzchni, jest również idealna przy naprawie łodzi, przyczep campingowych i innych urządzeń.
Sposób użycia: Szpachlówkę nakłada się na przeszlifowane, oczyszczone i odtłuszczone podłoże. Przed użyciem należy dodać do odmierzonej porcji szpachlówki 2-2,5% utwardzacza i dokładnie wymieszać. Czas przydatności do użycia wynosi około 5-6 minut w temperaturze 20°C. Po upływie około 20 minut powierzchnię można szlifować na sucho lub na mokro papierem ściernym najpierw grubo- a następnie drobnoziarnistym. Szpachlówki nie powinno się nakładać w temperaturze niższej niż 10°C.
Czas przechowywania: Około 6 miesięcy od daty produkcji w pomieszczeniach o temperaturze 5-18°C. Wyrób należy chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.
Pojemności 0,25 kg, 0,5 kg, 1,8 kg
UWAGA: Należy wystrzegać się przedawkowania utwardzacza. Konsekwencją tego mogą być przebarwienia lakieru kryjącego. Produktu wymieszanego z utwardzaczem nie wolno wlewać z powrotem do niewykorzystanej szpachlówki.